C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

veg
Amator
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 28, 2016 9:37 pm

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: veg »

Przemuss pisze:O matko znów elaborat. Chyba ktoś tu nie załapał żartu.
Coś jeszcze masz do napisania pod moim adresem?
Żart mało śmieszny, więc nic dziwnego że go "nie załapałem".
Czy mam coś jeszcze do napisania pod Twoim adresem? Może prośbę, byś następnym razem nie żartował, tylko merytorycznie odpowiadał.
mikhnal pisze:@veg: z tymi swoimi argumentami masz siłę przebicia. Atakuj swojego sprzedawcę, dystrybutora, support Synology, potem centralę Intela. Na razie krzyczysz tylko na forum.
Prawdopodobnie "atakiem" (cudzysłów, żeby znów mi czegoś nie zarzucono) na sprzedawcę się skończy. Póki co, wolałbym zebrać więcej informacji. Po to założyłem ten temat. Być może inny posiadacz serwera z Intelem (też zainteresowany sprawą) natknął się na coś, co ja przeoczyłem, a co pomoże w ewentualnej "walce" ze sklepem.
Także prosiłbym o nie offtopowanie, a o rozmowę na temat.
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: mikhnal »

@veg: jeszcze raz będziesz oceniał moje poczynania wg swojej chorej wizji świata to na prawdę dostaniesz bana. Nie mam zamiaru ani obowiązku się z niczego tłumaczyć ale sugerowanie przez Ciebie moich intencji jest aroganckie i przekracza wszelkie granice. Idź leczyć swoje paranoje gdzie indziej.

Jeszcze raz to napiszę: dochodź swoich praw od sklepu. EOT.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: Przemuss »

W każdym sprzęcie trafiają się nagłe zgodny. W tym przypadku wspólnym mianownikiem jest właśnie procek intela. Ale inne komponenty już nie są brane pod uwagę. A że ilość zgonów to dosłownie "promil" wszystkich wyprodukowanych sztuk to producent wrzuca to w koszty. Dopiero jak ilość przekroczy pewien pułap zaczyna się szukanie prawdziwej przyczyny.
Tu padanie procka intela jest naprawdę znikome i na dobrą sprawę nie wiadomo co jest tego powodem i czy faktycznie to wina procka czy np jakieś komponentu obok. Wróć do tematu jak będzie to 100% pewności iż to wina procesora.

Chociażby telefony samsunga z wybuchającą baterią. Tam ewidentnie zagrażało to zdrowiu jak i wskazywało na ten element. Tu mamy znikome przypadki na które żaden producent nie będzie reagował. Jedynie co, to przyjmie reklamację i wyda nowy sprzęt. A po gwarancji no cóż... kup pan sobie nowy, mamy produkty nowsze o 2 generacje.
Nic nie jest wieczne. Kiedyś telewizory działały latami, aktualnie padają zaraz po gwarancji, a jak dziecko wyleje ci coś na ekran to możesz odrazu rezerwować kasę na nowy. Główna elektronika pod ekranem celowo tam umieszczona.
W motoryzacji jest tak samo. Kiedyś produkt/silnik był wyliczony na co najmniej pół miliona km, aktualnie jak ci wytrzyma bez remontu 150-200 to możesz uznać się za szczęśliwca.

Proszę zakończ swoje chore paranoje.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: stanley99 »

@veg: miałem pisać elaborat, ale w zasadzie wszystko tu już zostało powiedziane. Napisze pokrótce tak: skoro tak się obawiasz, że sprzęt padnie tuż po gwarancji (no cóż, powiedzmy sobie szczerze: takie mamy czasy, producenci i sprzedawcy wcale się nie smucą jeśli sprawy przyjmują taki obrót...), jeśli tak bardzo się boisz utraty danych (a gdzie backupy?) - to sprzedaj tego NAS-a, póki jeszcze jest szansa "odzyskania" jakich-takich pieniędzy (sprzęt zapewne traci na wartości z dnia na dzień). I kup sobie inny model, nowy - chociaż jaka jest pewność, że także nie zawiera mniej lub bardziej wyimaginowanej "tykającej bomby"? Albo nie kupuj wcale - będziesz spał spokojniej ;)

Pozdrawiam i więcej optymizmu życzę. Aby do wiosny, już bliżej niż dalej :)
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: WILU »

to może ja wrzucę swoje "5 groszy" do tematu. czytałem o tym problemie pare dni temu, sam nawet miałem założyć tu wątek na ten temat by wybadać co inni sądzą na ten temat (z braku czasu tego nie zrobiłem). sam jestem posiadaczem 2 urządzeń z tym procesorem: DS415+ i RS815+. oba nie kosztowały mało (DS415+ coś ok 2500zł, RS815+ kupiłem za ok 2900zł (teraz, nie wiedzieć czemu ich ceny dochodzą nawet do 4000zł).
idealnie, ze względów wizerunkowych choćby, było by by Synology wydało jakieś oświadczenie w tym temacie, coś w stylu iż wiedzą o problemie, monitorują jego ewentualne skutki i współpracują z Intelem nad ewentualnym rozwiązaniem problemu (dla mnie rozwiązanie problemu = możliwość wysłania sprzętu do serwisu celem ewentualnej wymiany płyty z procesorem jeśli awaria wystąpiła i to mimo upływu gwarancji). cały koszt operacji powinien zrekompensować Intel swoim odbiorcom. na szczęście dane na dyskach nie powinny ulec uszkodzeniu, jedyny problem to czas przestoju serwera (w domu jakoś możemy to przeżyć, w firmach taki przestój to już problem). ja póki co obserwuję jak potoczy się sprawa dalej, mam nadzieję że to tylko burza w szklance wody :)
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
veg
Amator
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 28, 2016 9:37 pm

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: veg »

stanley99 pisze:@veg: miałem pisać elaborat, ale w zasadzie wszystko tu już zostało powiedziane.
Co niby zostało powiedziane? I przez kogo? Wątek adresowałem do osób dotkniętych ewentualnym problemem, by zapytać co planują teraz robić. Przed Tobą wypowiedziały się raptem dwie osoby: jedna, która chorą charakterystykę pracy (bo jak inaczej nazwać parkowanie głowicy dysku przeznaczonego do ciągłej pracy po ledwie 2 minutach nieaktywności) Ironwolfa w innym temacie tłumaczyła drganiami sejsmicznymi, a nie winą producenta (w tamtym przypadku Seagate'a). Druga, która "jest powiązana" z Synology i do jej obiektywizmu można mieć wątpliwości (chyba za takie stwierdzenie bana nie wyłapię?). Obie osoby ten poważny problem bagatelizowały, a moje uzasadnione obawy nazwały paranoją...
stanley99 pisze:Napisze pokrótce tak: skoro tak się obawiasz, że sprzęt padnie tuż po gwarancji (no cóż, powiedzmy sobie szczerze: takie mamy czasy, producenci i sprzedawcy wcale się nie smucą jeśli sprawy przyjmują taki obrót...), jeśli tak bardzo się boisz utraty danych (a gdzie backupy?) - to sprzedaj tego NAS-a
Po pierwsze chyba nie rozróżniasz losowej usterki (te zdarzają się w każdym sprzęcie, ostatnio zepsuła mi się pralka), od całkowitej "destrukcji" serwera (sprzętu nie da się uruchomić, jego naprawa jest kompletnie nieopłacalna, nadaje się z zasadzie na śmietnik stąd taki zwrot) w wyniku zastosowania przez producenta prawdopodobnie wadliwego procesora. Prosty przykład (znów motoryzacyjny): czym innym jest "losowe" pęknięcie prawidłowo wykonanej (zgodnie z normami) opony (której produkcja nigdy nie jest idealna, a kontrola jakości nie jest w stanie wszystkiego wyłapać), a czym innym pęknięcie opony w wyniku wykonania jej z niewłaściwej mieszanki (czego producent byłby świadomy). Widzisz różnicę?

Istnieją poważne podejrzenia, że seria procesorów Intela jest wadliwa. Część producentów się do tych zarzutów odniosła (choćby Cisco), część zaczęła nawet proces wymiany wadliwych urządzeń. Co robi Synology? Milczy... Jak są tak "pewni swego" to niech napiszą sprostowanie, w którym wprost poinformują swoich klientów że ich urządzeń problem z procesorami Intela nie dotyczy. Jak organizują konkursy marketingowe to trąbią o tym na prawo i lewo, jak trzeba uspokoić klientów to nabrali wody w usta...

Gdy EVGA do swoich kart graficznych zamontowała wadliwy system chłodzenia, to po zorientowaniu się o problemie szybko wezwała klientów do naprawy. Nie czekała aż karty w wyniku przegrzania odmówią posłuszeństwa.
Gdy Samsung do swoich Note'ów zamontował wadliwe akumulatory, to zrobił podobnie jak EVGA. Nie czekał aż wszystkie telefony wybuchną.
Gdy Synology zamontował do swoich serwerów prawdopodobnie wadliwe procesory Intela, to zamiast działać - milczy. Firma czeka, aż poszczególne serwery padną (najlepiej po okresie gwarancji), by można było wtedy wmówić użytkownikom że winne było np. zasilanie. Mało poważne zachowanie...

@WILU
Dzięki WILU za odpowiedź. Jedyny moim zdaniem rozsądny głos w tej sprawie. Mi również brakuje jakiegokolwiek stanowiska Synology w tej sprawie. Pisałem o tym już kilka postów wcześniej zarzucając, że mimo wielu zgłoszeń i postów na różnych forach "udają że o problemie nie wiedzą", więc nie mają się do czego odnieść.
Jedna różnica... Ja na dobrowolną akcję wymiany uszkodzonych płyt nie liczę... Tak samo nie liczę na otwarte przyznanie się Intela do wady w Atomach, bo to otwierałoby drogę do odszkodowań dla ich partnerów...
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: Zoltar »

@veg, ja też wtrącę swoje 3 groszy aczkolwiek offtopic i pewnie potraktujesz personalnie - czytając Twoje inne wątki, chociażby ten o Seagate i obecny uważam, że gdybyś to napisał w innej formie, bardziej stonowanej itp. to pewnie otrzymał byś inny odzew. A tak z racji formy w jakiej to piszesz przylgnie do Ciebie łatka pieniacza. I w tym momencie przestaje mieć znaczenie fakt, że możesz mieć rację, po prostu forma w jakiej ją przedstawiasz irytuje innych. Nie traktuj tego jako krytykę Twojej osoby tylko jako sugestię na przyszłość.
veg
Amator
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 28, 2016 9:37 pm

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: veg »

Być może masz rację. Powiem więcej... Masz rację.

Na swoją obronę powiem tylko, że forma moich postów była tym agresywniejsza, im bardziej absurdalne były argumenty moich rozmówców, które (niestety - mam tego świadomość) wyprowadzały mnie z równowagi.

Weźmy jako przykład rozmowę o Seagacie... Szukaliśmy ewentualnych przyczyn parkowania dysku. Odpadła jedna przyczyna, szukaliśmy drugiej. W pewnym momencie temat przeszedł na ewentualne drgania z zewnątrz. By go w końcu uciąć napisałem, że warunki pracy serwer ma dobre i mało kto byłby w stanie zapewnić lepsze. Zamiast "lecieć dalej" (czyt. szukać innych przyczyn) wciąż słyszałem, że "może sąsiedzi", "może kopalnie na Śląsku", itp. itd. Każdego wyprowadziłoby z równowagi. Wszystko skończyło się oczywiście na tym, że winne nadmiernego parkowania jest ustawienie nadane przez Seagate'a, zaszyte w dyskach i póki co niemożliwe do zmienienia.

Teraz procesory Intela... Zaczynam rozmowę, chcę poznać plany innych posiadaczy być może wadliwych serwerów. Co słyszę? Dwie opinie bagatelizujące problem i już na początku rozmowy stwierdzające, że wpadłem w paranoję (bo oczywiście obie osoby dokonały ekspertyz i są pewne, że usterka dotyczy procesorów we wszystkich innych urządzeniach, tylko nie w Synology). Przeczytaj raz jeszcze post nr 2 i 3 w tym temacie. Po mikhnalu "to spływa", jest "pewny że szanse że jego serwer padnie są zerowe", ja "sieję panikę", a "o przypadkach padnięcia NASów Synology nie słyszał". Posta Przemussa sugerującego zamknięcie serwera w bunkrze nawet nie skomentuję.

Przesadziłem w jednym momencie. Gdy wprost zarzuciłem Mikhnailowi pisanie postów "pod zamówienie". Przepraszam go za to i łagodzę swoje stanowisko, w dalszym ciągu uważając że jako osoba powiązana z firmą Synology może nie być zawsze w 100% obiektywny (i na jego posty należy czasem patrzeć z przymrużeniem oka).

Koniec offtopa z mojej strony. Czekam na opinię innych użytkowników NASów Synology z "+" na końcu, których zachęcam do odwiedzenia anglojęzycznego forum Synology (gdzie pozwalają na swobodniejszą rozmowę).
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: Zoltar »

@veg, ja osobiście na Twoim miejscu napisałbym bezpośrednio do producenta a nie dyskutował ma forum. W końcu to producent może podjąć jakieś decyzje a forumowicze mogą jedynie podzielić się swoimi opiniami, radami, doświadczeniami co właśnie czynimy. Skoro powołujesz się na temat samochodów to w pamiętnej sprawie VW też się zainteresowałem tematem z powodów osobistych ale przez myśl mi nie przyszło pisać na forum tylko od razu zasięgnąłem języka u producenta.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: C2000 - wadliwa seria procesorów Intela?

Post autor: stanley99 »

@veg: skoro napisałeś na forum, próbowałem Ci podpowiedzieć jedno z rozwiązań problemu, o którym wcześniej nie było mowy - pozbycie się potencjalnie wadliwego sprzętu (chociaż być może nie zepsuje się nigdy). Póki NAS coś jeszcze jest wart, bo jeśli "padnie totalnie", wartość będzie równa zeru. Uwzględniłem b. już krótki pozostały czas ochrony (gwarancji), czy to ze strony sprzedawcy, czy producenta, bądź obu naraz, oraz mizerną uważam szansę dochodzenia praw w tej chwili. Sprzęt przecież działa, a oficjalnej informacji o wadliwych procesorach jak zrozumiałem z tej dyskusji nie ma. Inaczej by było gdyby ów czas ochrony wynosił np. rok czy chociaż pół, wówczas by była większa szansa, że sprawa w "międzyczasie" się wyjaśni, producent zajmie stanowisko, przeprowadzi jakąś akcję, etc, a spać można by w miarę spokojnie ;)
Zdaję sobie sprawę, że moja propozycja jest, że tak napiszę: średnio satysfakcjonująca. Pomijam także aspekt moralny sprawy - ktoś by nabył sprzęt potencjalnie wadliwy... Miałem na myśli przede wszystkim zminimalizowanie (potencjalnych) strat, skoro się ich tak obawiasz. Zresztą opcję ewentualnej sprzedaży widzę rozważa także kol. .
Poza tym z jednym na pewno się zgodzę: nie jestem posiadaczem serii "+" i problem mnie nie dotyczy. Zatem z mojej strony EOT.
Życzę pozytywnego wyjaśnienia/rozwiązania całej sytuacji. Oby procesory pełna mocą pracowały do końca świata + 1 dzień ;) Pozdrawiam.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ