Internet od T-Mobile

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Internet od T-Mobile

Post autor: Zoltar »

Od niedawna T-Mobile ma w swojej ofercie usługę nazwaną 'Nielimitowany internet domowy' - oferta wydaje się ciekawa, w regulaminie nie ma mowy o jakichś limitach, pakietach, obniżaniu prędkości itp. Dla mnie jest to oferta o tyle ciekawa, że oferowane prędkości (60 Mb/s DL i 10 Mb/s UL) są wyższe od posiadanej obecnie Neostrady (10/1). Oczywiście faktyczne prędkości pewnie będą niższe ale i tak wygląda to ciekawie. Pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia z internetem od T-Mobile we współpracy z Synology? Czy nie są blokowane jakieś porty itp.?
j0seph
Trochę Wie
Posty: 126
Rejestracja: czw mar 31, 2016 1:45 pm
Lokalizacja: Gdańsk/Lublin

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: j0seph »

Z T-mobile nie, ale miałem styczność z podobną (ale z limitami) ofertą Plusa, czy tam Cyfrowego Polsatu.
Pierwsza rzecz oczywista - różna jakość świadczenia usług w zależności od lokalizacji, godzin szczytu, etc.
Druga, która mnie kompletnie zaskoczyła w usłudze od Plus - brak publicznego IP.
DS1621xs+ | DS918+ | DS720+ | DS120j | DS119j | 22x DS115j
jacze
Amator
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: jacze »

Radzę przeczytać regulamin bez limitu to znaczy ze nie ma limitu np na 1 GB 2 GB itd ale ograniczenie prędkości jest napewno. Jedyny słuszny internet to kablowy a do serwera to się mobilny nie nadaje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: Zoltar »

@jacze
Radzisz przeczytać bo sam przeczytałeś i znalazłeś informację o ograniczeniu czy po prostu tak się Tobie wydaje? Mówmy proszę o konkretach a nie swoich odczuciach i opiniach. Internet kablowy owszem jest bardziej stabilny ale weź pod uwagę to że nie wszędzie jest do niego dostęp albo nie wszędzie jest w super jakości - u mnie jest tylko opcja 10 Mb więc szukam alternatywy. Mówmy więc o konkretach bo o takie właśnie prosiłem - masz doświadczenia z tą ofertą to podziel się nimi proszę tak jak kolega wcześniej.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: Zoltar »

Zapytam tak jak poprzedniego kolegę - piszesz tak ponieważ przeczytałeś i tak jest czy po prostu tak się Tobie wydaje? Ja regulamin przeczytałem i dlatego zainteresowałem się tą ofertą. W regulaminie wg mnie nie ma mowa o ograniczeniach ale jeśli je widzicie to po prostu napiszcie bez gdybania. Ja podeprę się punktem z regulaminu: "3.1.2. Internet Domowy jest cykliczną usługą ważną dla każdego Cyklu Rozliczeniowego. Zapewnia on nielimitowany dostęp do mobilnego Internetu w Sieci, co oznacza możliwość korzystania z tej usługi w Sieci bez limitu objętości danych i bez zmiany deklarowanej dla danej opcji szacunkowej prędkości maksymalnej – przez cały czas obowiązywania Umowy." Wg mnie to oznacza, że nie ma ograniczeń formalnych a wynikają one jedynie z obciążenia sieci. Limitu 100 GB o którym piszesz też nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: Zoltar »

Hmm...ta oferta nowa o której ja piszę obowiązuje od 13.09.2017 i jest dosyć mocno reklamowana jako internet domowy bez limitu, dlatego zwróciłem na nią uwagę. Z tego co piszesz domyślam się, że Twój internet domowy z którego zrezygnowałeś jest jakąś starszą ofertą?
A czy miałeś w tym publiczne IP? Jakieś blokowanie portów itp.?
jacze
Amator
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: jacze »

Zapis regulaminu mówi
W przypadku wysokiego zużycia danych operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości 16kbps
Wiec mogą przyciąć internet jak będziesz dużo danych ciągnął wysyłał .
Wiec jeśli będziesz tzw hevy userem to poprostu automatycznie cię spowolnią.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: Zoltar »

@jacze
Ty piszesz o ofercie pod nazwą "Internet Domowy dla stałych Klientów na raty przez 24 miesiące w T-Mobile/TMUB w zestawie z T-MOBILE 1 – oferta 2 lub 3 w 1" a ja wyraźnie napisałem, że piszę o ofercie "Nielimitowany internet domowy", to są dwie różne oferty i ta o której ja pisze nie ma w warunkach ograniczenia o którym Ty piszesz.
jacze
Amator
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm

Re: Internet od T-Mobile

Post autor: jacze »

Czyli wychodzi na to ze się pomyliłem . Czas pokaże jak to naprawdę będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ