Dziwne aukcje...

stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Dziwne aukcje...

Post autor: stanley99 »

@jacek: obecnie nie jestem bardzo zgłębiony (zakręcony...) w audio, ale drewnianych uszu też nie mam (chyba). Niemniej zdaję sobie sprawę, że za sprzęt odpowiedniej klasy trzeba odpowiednio zapłacić. Dotyczy zresztą każdej dziedziny. Ale płacić krocie za czary-mary... Dla mnie najlepszym hitem w tej branży, na który kiedyś przypadkiem wpadłem, była specjalna maść do tranzystorów (oczywiście kosztująca odpowiednio), dzięki której tranzystorowy wzmacniacz uzyskiwał... lampowe brzmienie! :o :shock: :? No ale jak to mówią: kto bogatemu zabroni...

Wracając do meritum, wydaje mi się najlogiczniejsze wyjaśnienie dziwnie zawyżonych cen ofert podał @j0seph.

P.S. OT: tutaj też nieźle jadą https://audiovoodoo.pl/ - gniazdka sieciowe 230V for audio, rezonatory akustyczne (?), podstawki z czystej miedzi pod kable, etc. No ale jak już pisałem, kto bogatemu...
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Dziwne aukcje...

Post autor: WILU »

stanley99 pisze: P.S. OT: tutaj też nieźle jadą https://audiovoodoo.pl/ - gniazdka sieciowe 230V for audio, rezonatory akustyczne (?), podstawki z czystej miedzi pod kable, etc. No ale jak już pisałem, kto bogatemu...
:lol: :lol: :lol: kwantowy reduktor szumu masy :lol: :lol: :lol:
muszę to sobie zapisać. siedzę sobie w robocie trochę zawalony i znużony papierkową robotą i od razu mi się gęba zaczęła uśmiechać jak sobie zrobiłem przerwę na "prasówkę" :mrgreen:
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Dziwne aukcje...

Post autor: stanley99 »

j0seph pisze:Gdzieś czytałem że jest to metoda sprzedających na 'wstrzymanie' sprzedaży do momentu ponownego posiadania przedmiotu fizycznie na stanie.
Wystawienie aukcji, w szczególności z opcjami promocji kosztuje, czasem nie mało. Zatem zakończenie aukcji i ponowne wystawienie produktu nie było by opłacalne.
Witam
Dawno już zapomniałem o sprawie, ale właśnie dostałem powiadomienie z Alledrogo, że przedmiot z obserwowanej aukcji (też o niej dawno zapomniałem) z linku w pierwszym poście topicu, właśnie staniał o 90% - z 99zł na 9,90. Czyli zapewne wreszcie dopłynął z Chin długo oczekiwany kontener kabelków ;) , oraz ostatecznie potwierdza się to, co napisał kolega powyżej. Dzięki jeszcze raz za wyjaśnienie tego megaistotnego problemu. Wreszcie będę mógł spać spokojnie ;)
Pozdrawiam.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
redi
Amator
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 18, 2015 11:56 pm
Lokalizacja: BK

Re: Dziwne aukcje...

Post autor: redi »

Jak nie mają sprzętu to dają cenę zaporową, by nikt nie chciał kupić. A jak jest na stanie to obniżają - dotyczy też telefonów.
stanley99
Zawsze On-Line
Posty: 430
Rejestracja: śr mar 30, 2016 7:22 am
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Dziwne aukcje...

Post autor: stanley99 »

@redi: przecież sprawa tajemniczych zaporowych cen została tu wyjaśniona. Dotyczy w zasadzie wszelkich artykułów, nie tylko telefonów. Na początku topicu dałem przykład witaminek za 999zł/opakowanie - dziś już kosztują 39,54, ta sama aukcja.
Swoją drogą uważam Allegro powinno dać sprzedawcom jakiś mechanizm, pozwalający w takich sytuacjach (chwilowy brak towaru, itp.) wstrzymywać/ukrywać aukcje, aby nie były w tym czasie widoczne dla użytkowników.
DS214play | DSM 6.2.4-2556 Update 5
RT2600ac
Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda tylko, że jest to wieko od trumny.
ODPOWIEDZ