Uwaga na forum Qnap!!!

jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: jacek1008 »

Niestety, ale muszę Was ostrzec, że na forum Qnapa działa administrator "pigers". Kawał zwykłego prostaka. Ktoś dodał zapytanie czy Qnap, czy Synology, gdzie lepszy będzie monitoring. Jaka odpowiedź? W załącznikach, naprawdę poniżej krytyki... Wyzwiska od matoła... Oczywiście już zostałem zbanowany, bo napisałem odpowiedź, która nie spodobała się temu "administratorowi". Tacy ludzie jak on, jedyne co powinni prowadzić to pług a nie forum... :D Oby więcej taki mądrych i na forum Qnapa będzie hulał wiatr. Pozdrawiam.
Zrzut ekranu 2016-12-21 o 18.00.01.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: Przemuss »

Żadna nowość. Spróbuj dogadać się z silasem czyli głównym administratorem forum jak i serwera.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: krissos »

Spróbować może, ale wątpię w powodzenie :)
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: WILU »

człowiek minął się z powołaniem. nie mówiąc już o kulturze osobistej. jeśli jesteś użytkownikiem produktów qnap to po prostu przerzuć się na ich anglojęzyczne oficjalne forum.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: krissos »

Na temat innego forum można pisać, o tym jak jest jakiś problem to posty są usuwane bez wyjaśnienia.
Powiem że jesteście siebie warci z tą różnicą że tam forum żyje, a tu ktoś doprowadził że forum umiera już od długiego czasu. Kiedyś na forum syno było dużo ludzi rozmowy fachowcy którzy mieli wiedzę i się nią dzielili bardzo obszernie, pomagali rozwiązywali problemy i zrezygnowali. Ciekawe czemu? Sprzedaż serwerów też trochę lipnie (znalezione w sieci innych nie widziałem)
Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:
QNAP - stanowią 63% rynku,
Synology i pozostali - tylko 37% rynku?
Ciekawe czemu?

Czy ktoś z syno się zastanawiał dlaczego tak jest w czym problem, wymiana ludzi na razie nic nie daje na początku jest woooow, a po krótkim czasie wraca. Może warto się zastanowić gdzie jest problem i próbować go rozwiązać, chyba że Wam pasuje taki stan jaki jest?
Moderator pewnie usunie zaraz mi konto więc pozdrawiam Może kiedyś syno się odrodzi, ale nie z takim podejściem.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: Zoltar »

@krissos skoro napisałeś, że 'jesteście siebie warci' to poczułem się wywołany do tablicy i zapytam - czy uważasz że my użytkownicy forum jesteśmy winni tego, że forum nie jest takie jak oczekujesz?

Należę do tej grupy ludzi, którzy najpierw wymagają od siebie a później od innych i bardzo nie lubię malkontenctwa. Niestety w moim przekonaniu (a mówię to po przeczytaniu zarówno tego co piszesz na forum jak i na swoim blogu) jesteś właśnie typem malkontenta - skoro forum jest nie takie jak oczekujesz to winni są inni a nie Ty, skoro forum umiera to ktoś do tego doprowadził ale nie Ty, ludzie tutaj pomagali i z tego zrezygnowali ale nie Ty. Ja rozumiem ideę forum w ten sposób, że tworzą go ludzie będący jego użytkownikami i pomagają sobie nawzajem w miarę możliwości, posiadanej wiedzy oraz chęci. Jeśli ktoś nie chce być uczestnikiem forum to nikt go do tego nie zmusi. Druga kwestia jest też taka, że jak ktoś nie ma wiedzy to nie pomoże bo nie potrafi. Ja osobiście staram się pomagać chociaż często mi brakuje wiedzy więc się nie wypowiadam. Widzę jednak, że są osoby które rzeczywiście pomagają. Owszem, nie ma tu kilku osób, które były na poprzednim forum ale cóż z tego? Może z jakichś powodów nie chcą tu być, nie mają czasu itp. Czasami jak czytam to co piszesz to odnoszę wrażenie, że oczekujesz od tego forum że będzie systemem helpdeskowym firmy Synology a tak przecież nie jest i nigdy nie będzie.

Zadajesz sporo pytań ale ja bym zadał inne - czy te pytania zadałeś sam sobie? A jeśli tak to jak na nie odpowiedziałeś? Czy przypadkiem też nie jesteś winny takiego stanu forum? Spojrzałem na statystyki Twojej bytności na forum - 25% postów jakie piszesz jest w dziale 'Przy piwie'. Dlaczego? Może zamiast tak narzekać i krytykować innych zacznij od siebie. Odpowiedz sobie sam na pytania które zadałeś i zacznij robić coś co spowoduje że będzie lepiej. Rzuć jakiś pomysł który wg Ciebie spowoduje, że z forum będzie lepiej zamiast krytykować i narzekać, że nic się nie dzieje itp. Po prostu zacznij od siebie i tyle.

PS. Piszesz że znalazłeś w sieci, że QNAP to 63% rynku. Napisz może jawnie, że są to dane z konkurencyjnego forum (które notabene ostatnio nie działa albo ja nie mogę się na nie dostać) więc nie są to dane obiektywne. Nawiasem mówiąc czy udział rynku ma jakiś wpływ na działanie forum?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: mikhnal »

Brawo @Zoltar! Lepiej tego ująć nie można!
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: krissos »

@zoltar to pisałem do osób wyżej niż user.
Na tym forum z podejściem administracji to jak byś się nie starał to i tak ciężko odbudować to co zostało zmarnowane przez wcześniejsze lata. Im już nie zależy na tym forum nawet wolą dawać sprzęt na konkurencyjne fora jako nagrody niż na swoje własne, bo mają gdzieś co tu będzie.
Ja ze swoją wiedzą to jestem za cienki do pomocy bo raczej tą pomoc to ja bym oczekiwał i taka pomoc kiedyś była na syno którą dostałem, za to tym osobą bardzo dziękuję i wtedy zdecydowałem się na serwer syno. Jeśli coś wiem to staram się odpowiedzieć, a skoro wiem tyle co nic to bardziej czytam i piszę posty "TU"
Tak, nie ma ich z powodów podejścia "góry" do forum bo czas mają i wiedzę bardzo dużą jak już to zauważyłeś wcześniej.
Propozycje były już kilkakrotnie pisane, ale odzewów brak tak samo jak z innymi propozycjami sprzętu syno, więc pisać to samo a posty będą znikać po co robić moderatorowi zajęcie?
Jeśli masz inne statystyki to udostępnij ja innych nie widziałem te mi się rzuciły w oczy to tu dałem.

mikhnal pisze: śr lis 21, 2018 11:26 am Brawo @Zoltar! Lepiej tego ująć nie można!
Brawo @mikhnal Odpowiedni komentarz jak przystało na moderatora
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: mikhnal »

@Krissos: z Twoich wypowiedzi wyłania się jedno przesłanie, wchodzisz tu na forum jedynie dla sprzętu, który można od Synology otrzymać. A gdyby był konkurs to twierdziłbyś, że jest ustawiony.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uwaga na forum Qnap!!!

Post autor: Zoltar »

@krissos, czy Ty kiedyś przestaniesz marudzić i narzekać? Pisałem to już chyba 2 razy ale napiszę jeszcze raz - jesteś typowym malkontentem który tylko narzeka a sam niewiele robi żeby zmienić to co uważa za złe. Brzmisz jak stary dziadek który już kładzie się do trumny ale jeszcze narzeka że trumna niewygodna i kuje go w kości. O ile pamiętam to w konkursach nie uczestniczysz, często masz jakieś kąśliwe komentarze jak ktoś coś napisze, jakieś wstawki o konkurencji, krytyka sprzętu Syynology (a że seria j jest beznadziejna, że powinni z niej zrezygnować, że tylko seria + jest akceptowalna itp.). Pokaż chłopie jaja i zacznij coś dawać od siebie i przestań narzekać i ciągle wypowiadać się w taki tajemniczo-plotkarski sposób (że niby "góra" ma złe podejście, że inni ludzie mają wiedzę i czas ale nie mają chęci z powodu podejścia "góry", że posty znikają). Konkretów nie piszesz zbyt wielu, ciągle tylko marudzisz. Skoro odkopujesz ni stąd ni zowąd takie stare wątki jak ten to może masz sporo czasu? A jeśli tak to może zacznij robić coś konstruktywnego co by rozruszało forum do takiego poziomu jak oczekujesz. A jeśli uważasz że forum jest słabe i nic Ci nie daje to przecież możesz się z niego wypisać, prawda?
PS. Nie mam żadnych innych statystyk i nie zamierzam mieć, chcę Ci tylko uświadomić że nic z tego nie wynika co napisałeś.
ODPOWIEDZ