Problem z odtworzeniem konfiguracji z pliku dss

ODPOWIEDZ
KarKan
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 16, 2015 10:08 am

Problem z odtworzeniem konfiguracji z pliku dss

Post autor: KarKan »

Witajcie,
Nie ma jeszcze tutaj żadnego tematu to może zacznę ;)

Posiadam maszynę DS1515+ z oprogramowaniem DSM 5.2-5644.
Dodawałem ostatnio nowego użytkownika powiedzmy XY. Za daleko poszalałem z odziedziczeniem uprawnień i wyszło tak że wszyscy mieli uprawienia do wszystkiego. Miałem konfigurację z przed miesiąca. Odtworzyłem i zaznaczałem wszystkie opcje konfiguracji że ma zaczytać. Próbowałem z 3 różnymi konfiguracjami i mimo wszystko użytkownik XY był. Dzowniłem do Synologic i nie pomogli.
Generalnie skończyło się na tym, że wszystkie uprawnienia dodawałem z ręki na nowo około 30 użytkowników.
Jak w takim razie zrobić zapasową konfigurację?

Karol
Unr3al2
Wtajemniczony
Posty: 212
Rejestracja: pt gru 11, 2015 11:01 am

Re: Problem z odtworzeniem konfiguracji z pliku dss

Post autor: Unr3al2 »

Cześć,
Ja robię zawszę kopię razem z folderem homes z pozycji : kopia zapasowa i replikacja.
Później jak przywracam to mnie pyta co chcę przywrócić :
kopia.png
QNAP TVS-471 / 6.1.3-15152-6 / 2x Segate 2TB RAID1 btrfs / 4GB RAM
DS918+ / DSM 6.2 / Segate 2TBx3/ SSD120GB / 8 GB RAM mod
DS710+ / DSM 4.2 / Segate 2TB / 2GB RAM mod
Awatar użytkownika
hisashi1150
Trochę Wie
Posty: 71
Rejestracja: wt gru 15, 2015 4:46 pm
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Problem z odtworzeniem konfiguracji z pliku dss

Post autor: hisashi1150 »

ja bym spróbował backapu jak pisze Unr3al2, natomiast co do katalogów na dysku, folderów share i aplikacji najprościej operować nimi na grupach na DS'ie i do tych grup dodać odpowiednich userów dzięki czemu sami userzy z założenia nie będą mieli żadnych praw dostępu bez członkostwa w danej grupie przypisanej do danych udziałów czy aplikacji na serwerze dzięki czemu jak usuniesz userra x to nie będzie to miało negatywnego wpływu na uprawnienia do udziałów i aplikacji.
Dodatkowo polecam ustawienie/włączenie Windows ACL w udziałach share jak i w ich pod folderach udziałów.
Jeśli masz lustrzane konto na pc z Windows od XP w górę to podłączeniu udziałów jako dyski sieciowe wprost z pc możesz dowolnie ustawiać uprawnienia do katalogów na serverze pamiętając by sobie tego prawa nie zabrać oraz wbudowanemu userowi admin oraz Http (katalog web dla webstation).
ODPOWIEDZ