Brak wyświetlania statusu File Station

ODPOWIEDZ
szyszc
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2016 3:33 am

Brak wyświetlania statusu File Station

Post autor: szyszc »

Mam taki problem

- w [Uprawnienia] -> [File Station] -> [Uprawnienia domyślne] odznaczam [Przydzielaj domyślnie to uprawnienie wszystkim użytkownikom]
1.jpg
- następnie w [Uprawnienia] -> [File Station] -> [Grupa] zaznaczam [Zezwól] dla [administrators] oraz [users]
2.jpg
- teraz przy dodawaniu nowego użytkownika [Użytkownik] -> [Utwórz] powinienem widzieć w [Uprawniwnia grupy] zezwolenie dla [File Station] - natomiast tam gdzie powinno, nic nie jest wyświetlane.
3.jpg
- dopiero po dodaniu użytkownika - w podglądzie [Użytkownik] -> [Edytuj] -> [Aplikacje] widzimy tak jak powinno być. Myślę, że to jest błąd.

Pozdrawiam - Szymon
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1303
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Brak wyświetlania statusu File Station

Post autor: Przemuss »

Jest ok. Prawa dałeś grupie, a nie użytkownikowi dlatego nie ma tych praw widocznych w zakładce użytkownika.
Jeśli użytkownik jest podpięty do danej grupy np "kaprys" która np ma odmowę dostępu do folderu "XXX", a użytkownik ma pełny to w efekcie nie będzie miał dostępu. Prawa zabraniające mają wyższy priorytet niż zezwalające.
Jeśli chcesz zarządzać prawami na poziomie użytkowników to nie dawaj żadnych praw dla grupy.
Kiedy grupa kiedy user. Wszystko zależy od ilości użytkowników. Jak jest np 10 z czego 8 ma takie same prawa to łatwiej będzie na grupie.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
szyszc
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2016 3:33 am

Re: Brak wyświetlania statusu File Station

Post autor: szyszc »

Jeśli faktycznie tak jest, to dlaczego gdy zaraz po dodaniu tego użytkownika gdy wejdę w [Użytkownik] -> [Edytuj] -> [Aplikacje] to widzę taki obraz
1.jpg
Jeśli przy dodawaniu użytkownika już na wstępie przypisuję go do określonej grupy - to powinienem zobaczyć status [Zezwól] w [Uprawnienia grupy] już w pierwszym screenie.

Więc jeśli już mam ustawione uprawnienia dla grup, dla File station i dodaję kolejnych użytkowników to podczas dodawania nie mam żadnych informacji o uprawnieniach a zaraz po dodaniu w edycji już te uprawnienia są widoczne.
Jest to trochę mylące gdy manipuluję użytkownikami, a mam ich ponad setkę.

Zaznaczam, że uprawnienia mam takie jakie chce mieć - bo wszyscy na dzień dobry mają mieć dostęp do File station, pojedyńczym osobom wyłączam jedynie dostęp w uprawnieniach użytkownika. Tutaj też zresztą widzę błąd - ponieważ podczas dodawania użytkownika, gdzie już wcześniej ustawiłem uprawnienia dla grupy, a użytkownikowi ustawiłem odmowę na poziomie użytkownika - system nie informuje mnie o uprawnieniach grupy.
2.jpg
Nie ma też informacji na podsumowaniu przed zatwierdzeniem.
3.jpg
Proszę samemu sprawdzić - najpierw ustawić uprawnienia dla grupy a potem przeklikać jakiegoś użytkownika.

U mnie tak się dzieje na Synkach RS214, DS213+ i DS112+ na firmware 5.2-5644 Update 1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Slartibartfast
Amator
Posty: 31
Rejestracja: śr gru 16, 2015 9:51 am

Re: Brak wyświetlania statusu File Station

Post autor: Slartibartfast »

Zgadzam się, wg mnie brak info o spływających uprawnieniach z grupy przy użytkowniku jest sporym problemem. Powinno to być widoczne, np jak w ustawianiu uprawnień w PhotoStation +opcja przeklikania.
syn_check.jpg
Przemuss pisze:Jeśli użytkownik jest podpięty do danej grupy np "kaprys" która np ma odmowę dostępu do folderu "XXX", a użytkownik ma pełny to w efekcie nie będzie miał dostępu. Prawa zabraniające mają wyższy priorytet niż zezwalające.
Nie sprawdzałem czy jest tak jak piszesz, ale wydaje się, że oprócz priorytetu zakazu nad zezwoleniem powinien być też priorytet praw użytkownika nad prawem grupy (wszyscy z "kaprys" mają zakaz ale ten jeden konkretny powinien móc wejść)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS216play +2x WD RED 3TB
szyszc
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 06, 2016 3:33 am

Re: Brak wyświetlania statusu File Station

Post autor: szyszc »

Akurat przy uprawnieniach aplikacji u mnie jest priorytet praw użytkownika nad priorytetem praw grupy (przed chwilą sprawdzone - tylko na przykładzie gdzie wszyscy mogą korzystać a jeden nie).
ODPOWIEDZ