Proszę o pomoc

sebonowy
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 06, 2017 6:36 pm

Proszę o pomoc

Post autor: sebonowy »

Właśnie nabyłem do domu DS216j i podczas pierwszej instalacji napotkałem problem. Przy konfiguracji QuickConnect po wpisaniu wymaganych danych login hasło itd. i naciśnięciu Następne pojawia się komunikat "Wystąpił błąd sieciowy. Sprawdź ustawienia DNS i sieci.
Proszę o pomoc i poprowadzenie mnie za rękę:). Co i jak mam ustawić aby aktywować QuickConnect. Nie jestem specem w sieciach i proszę o wyrozumiałość i łopatologiczne wykładanie rozwiązań.
Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: Proszę o pomoc

Post autor: lepian »

Wchodzisz w panel sterowania -> sieć i tam zaznaczasz pole skonfiguruj DNS ręcznie i poniżej podajesz dnsy np 8.8.8.8 i 8.8.4.4 .
Dodatkowo sprawdź czy synek jest podpięty do internetu bez tego quickconnect nie zadziała. W zakładce sieć powinna być wpisana brama , czyli adres IP twojego routera.
sebonowy
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 06, 2017 6:36 pm

Re: Proszę o pomoc

Post autor: sebonowy »

jestem w panelu sterowania -> sieci i jest tam pole: Skonfiguruj serwer DNS ręcznie - preferowany serwer i tu jest taki sam numer jak brama domyślna, następnie jest pole alternatywny serwer i jest puste. Jak wpiszę 8.8.8.8 i zastosuję zmiany oraz przejdę do QuickConect to dalej ten sam problem.
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Zoltar »

Nie mam teraz dostępu do NASa ale kiedyś miałem podobny albo nawet taki sam komunikat i wyłączenie protokołu IPv6 w konfiguracji ustawień sieciowych pomogło.
malymiki
Amator
Posty: 58
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 3:56 pm

Re: Proszę o pomoc

Post autor: malymiki »

Brama jest numerem IP urządzenia które pozwala Ci wyjść na świat, czyli numer jakiegoś routera który dostarcza Ci w domu internet. DNS to zaś serwer np. googla (8.8.8.8) który odpowiada za powiedzmy w skrócie wyświetlanie właściwych stron internetowych.
Adres bramy jest najczęściej inny niż adres serwera DNS, sprawdź swoje ustawienia jakie masz na komputerze/telefonie.
Ostatnio zmieniony pn lut 06, 2017 8:09 pm przez malymiki, łącznie zmieniany 1 raz.
DS 213j
Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: Proszę o pomoc

Post autor: lepian »

Jak jesteś w panelu sterowania kliknij aktualizacje i przywracanie , w połowie okna jest pole status napisz co masz tam napisane.
Jeśli synek ma łączność z netem to napisze że jest aktualny , jak nie jest to trzeba wykonać aktualizacje , jak napisze że nie udało mu się sprawdzić aktualizacji to znaczy że niema połączenia z internetem. Napisz jak jest podłączony synek do internetu.
sebonowy
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 06, 2017 6:36 pm

Re: Proszę o pomoc

Post autor: sebonowy »

wersja dsm... dostepna do pobrania, pobieram i aktualizuje, czyli internet na synku hula.
Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: Proszę o pomoc

Post autor: lepian »

tak już jakiś progres ;-) ,może aktualizacja DSM naprawi problem daj znać , a sprawdź jeszcze datę i godzinę w synku (panel sterowania -> centrum informacji)
sebonowy
Amator
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 06, 2017 6:36 pm

Re: Proszę o pomoc

Post autor: sebonowy »

data i godzina ok, QuickConnect nie loguje
malymiki
Amator
Posty: 58
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 3:56 pm

Re: Proszę o pomoc

Post autor: malymiki »

jakaś blokada portów ?
DS 213j
ODPOWIEDZ