ds 414 po uśpieniu wyłacza się

ptyku
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 16, 2016 8:39 pm

ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: ptyku »

Od pewnego czasu mam problem z DS. Po uśpieniu wyłącza się taż że muszę ręcznie (guzikiem) uruchamiać go gdyż wol nie działa. Nic w konfiguracji nie zmieniałem w logach po tej akcji mam "System booted up from an improper shutdown." Co to może być?
DS 918+
DSM 7.0.1-42218 Update 3
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: Przemuss »

Np zasilacz, chwilowe zaniki zasilania = brak UPS-a lub martwe w nim aku.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
ptyku
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 16, 2016 8:39 pm

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: ptyku »

nie ma zaników zasilania i zasilacz jest ok. Z jakiegoś powodu ma problem ze wstawaniem ze stanu uśpienia lub DS mimo właściwych ustawień o nie wyłączaniu dysków po ich uśpieniu, jednak to robi. Logi są skąpe... ale to nie to co sugerujesz..
DS 918+
DSM 7.0.1-42218 Update 3
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: WILU »

ptyku pisze:nie ma zaników zasilania i zasilacz jest ok. Z jakiegoś powodu ma problem ze wstawaniem ze stanu uśpienia lub DS mimo właściwych ustawień o nie wyłączaniu dysków po ich uśpieniu, jednak to robi. Logi są skąpe... ale to nie to co sugerujesz..
a UPS-a masz tak jak sugerował Przemuss? Bo to rzeczywiście może wyglądać na wahanie napięcia w sieci i wtedy NAS bez UPS-a po prostu nieprawidłowo się zamknie (stąd te błędy)...
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
ptyku
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 16, 2016 8:39 pm

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: ptyku »

mam 2 NASy kilka innych urządzeń sieciowych wrażliwych na wahania napięcia i one nie wykazują żadnych niepokojących objawów. NAS spokojnie idzie spać ale uruchomienie następuje jedynie z "guzika" (i to nie zawsze). Może są gdzieś bardziej szczegółowe logi? Chętnie bym do nich dotarł ale niekoniecznie wiem gdzie są umiejscowione
DS 918+
DSM 7.0.1-42218 Update 3
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: Przemuss »

Skoro system zgłasza "niepoprawne zamknięcie" to jest coś na rzeczy z zasilaniem albo pada któryś z dysków przez co DSM szwankuje. Jak możesz to obciąż synka jakimś zadaniem np indeksowaniem 10k dużych zdjęć. Jak to przetrwa to zasilacz i sam sprzęt raczej masz sprawny.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
arek28
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 01, 2016 1:14 pm
Lokalizacja: POLSKA

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: arek28 »

ptyku pisze:mam 2 NASy kilka innych urządzeń sieciowych wrażliwych na wahania napięcia i one nie wykazują żadnych niepokojących objawów. NAS spokojnie idzie spać ale uruchomienie następuje jedynie z "guzika" (i to nie zawsze). Może są gdzieś bardziej szczegółowe logi? Chętnie bym do nich dotarł ale niekoniecznie wiem gdzie są umiejscowione
@Ptyku - kolega Przemuss i spółka pierdzielą mega głupoty o spadkach napięcia albo UPS :) o zasilanie kompletnie się nie martw o ile nie ma całkowitego zaniku napięcia to SYNOLOGY działa na napięciu od 100V do 220 V i spadki nie mają znaczenia, W instrukcji masz też to info.

ALE DO RZECZY - LOGI znajdziesz w MENU GŁÓWNE - i potem Ikona "CENTRUM LOGÓW" - i tam patrz jakie masz logi po tym jak Synology pada

SAM NIESTETY od 2 DNI MAM TAK SAMO ŻE SYNOLOGY SAMO SIĘ WYŁĄCZA - przez 2 lata wszytko działało i dwa dni temu wymieniłem jeden ze zdegradowanych dysków w moim DS 213+ z Seagate'a na dysk WD (teraz mam jeden dysk Seagate i jeden WD w RAID1) i mam takie same PROBLEMY - SYNOLOGY samo się wyłącza samo. Nie wiem czy zmiana dysku może mieć znaczenie ale to jeden z 2 faktorów zmienionych ostatnio - drugi to zmiana providera internetu- moim zdaniem bez znaczenia ale wspominam,

Mam ustawiony harmonogram WŁĄCZANIA i WYŁĄCZANIA i wpierw pomyślałem że to może godzina systemu się przestawiła ale to nie to - sprawdziłem i godziny DS są OK, harmonogram także a Synek się wyłącza sam kiedy chce ,

PRZYKŁADOWE 3 OSTATNIE LOGI jakie widzę u siebie w NAS po tym jak SYN się wyłączył"
- 15:15 Server Started Counting Down to Shutdown
- 22:32 System Succesfully Stoped [NTP Service]
- 01:02 [cloud sync] Service was stopped

Aha u mnie wiedzę też logi hibernacji dysku nr3 pod USB - mam dodatkowy dysk podpięty pod USB, ale że jest od zawsze to chyba nie to ??

DAJ ZNAĆ CO WYMYŚLIŁEŚ i CZY MASZ ROZWIĄZANIE - NA FORUM SYN USA widziałem posty o tym problemie SYNEK WYŁĄCZA SIĘ PO HIBERNACJI ale bez SOLUTION by NOW

Ktoś się na tym zna? Jakieś MĄDRE i KONKRETNE podpowiedzi?
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: Przemuss »

kolega Przemuss i spółka pierdzielą mega głupoty o spadkach napięcia albo UPS
Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Ale skoro wiesz lepiej iż spadki napięcia nie mają wpływu to sobie radź sam.

@Arek kolor czerwony najczęściej zarezerwowany jest dla administracji wiec staraj się do nie używać.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: WILU »

arek28 pisze: @Ptyku - kolega Przemuss i spółka pierdzielą mega głupoty o spadkach napięcia albo UPS :) o zasilanie kompletnie się nie martw o ile nie ma całkowitego zaniku napięcia to SYNOLOGY działa na napięciu od 100V do 220 V i spadki nie mają znaczenia, W instrukcji masz też to info.
to chyba nie do końca z uwagą tą instrukcję przeczytałeś ;)
a oznaczenia te na zasilaczu nie oznaczają że mogą być tak duże wahania napięcia, tylko to że urządzenie to może pracować w sieciach z napięciem 220-240V LUB 100-110V (w zasilaczu jest odpowiedni układ i nie trzeba stosować specjalnej przetwornicy napięcia). to pierwsze napięcie jest np w gniazdkach elektrycznych w Polsce, to drugie w gniazdkach elektrycznych np w USA. zasilacz urządzenia jest dostosowany do pracy przy obu napięciach co oczywiście nie znaczy że może ono się wahać między tymi wartościami.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: ds 414 po uśpieniu wyłacza się

Post autor: mikhnal »

@arek28: Uprzejmie Cię proszę o nie nadużywanie pisania wielkimi literami, kolorów, pogrubień i podkreśleń. To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
ODPOWIEDZ