Problem z backupem.

pawloszczak
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 16, 2016 8:54 am

Problem z backupem.

Post autor: pawloszczak »

Witam, mam problem z backupem. Wysyłając z DS212j backup czasami pójdzie ale zazwyczaj nie idzie. Czy da się ustawić jakiś dłuższy timeout?
Info jakie dostaję.

Kod: Zaznacz cały

Network backup on ... has failed.

Task: S_G8
Backup Server: ...
Backup Time: 2016/02/12 18:33
Error: Connection to the destination server is timeout. Please check the following and try again:The destination server is connected to a stable network.Backup client and server is busy.

Please check the network backup log for further information.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problem z backupem.

Post autor: Przemuss »

Moja magiczna kula jest na urlopie. Jak tylko wróci może mi podpowie przy pomocy czego robisz ten backup i na co go wysyłasz.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Jarex
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 12:51 pm

Re: Problem z backupem.

Post autor: Jarex »

Oj chyba się czepiasz.

Moim zdaniem jest wyraźnie napisane, że problematyczny program do backupu, przy dokonywaniu tegoż z DS212j na miejsce składowania, przeżywa timeouta.

Czyli jest problem ;)
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Problem z backupem.

Post autor: WILU »

Skoro jest timeout to raczej problem z połączeniem. Nie ma napisane jak jest to podłączone (czy ten sam lan lub wlan czy też jakaś lokalizacja zewnętrzna tego drugiego serwera). Podejrzewam że albo to idzie po WLANIE albo do jakieś lokalizacji zewnętrznej po WAN-ie. przydałoby się dowiedzieć jak to wygląda u pawloszczak-a żeby coś więcej doradzić.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
pawloszczak
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 16, 2016 8:54 am

Re: Problem z backupem.

Post autor: pawloszczak »

Postaram się naświetlić lepiej sprawę. Mamy kilka małych synology rozsianych po kraju. Duży synology w centrali w W-wie. Obiektowe łączą sie do głównego, każdy ma konto na które się uwierzytelnia, zaznaczone foldery się zgrywają. Wyglądana to że jak folder jest lekki to ok przesyła, jak większe to po pewnym czasie się wysypuję. Da się ustawić dłuższy timeout, liczbę ponownych nawiązań połaczenie czy coś w tym rodzaju bo wydaje mi się że to jest problemem. Jestem nowy w temacie także bądźcie wyrozumiali... z góry dzięki że jakiś odzew jest
Jarex
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 12:51 pm

Re: Problem z backupem.

Post autor: Jarex »

Jesteśmy wyrozumiali tylko dotyka nas (a przynajmniej mnie) pewien dysonans poznawczy.

Bo z jednej strony wynika, że jesteś administratorem rozbudowanego i rozproszonego systemu komputerowego do gromadzenia danych.
Z drugiej zaś robisz wrażenie jakbyś nie wiedział o czym piszesz. Postaraj się formułować myśli bardziej precyzyjnie.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Problem z backupem.

Post autor: WILU »

pawloszczak pisze:Postaram się naświetlić lepiej sprawę. Mamy kilka małych synology rozsianych po kraju. Duży synology w centrali w W-wie. Obiektowe łączą sie do głównego, każdy ma konto na które się uwierzytelnia, zaznaczone foldery się zgrywają. Wyglądana to że jak folder jest lekki to ok przesyła, jak większe to po pewnym czasie się wysypuję. Da się ustawić dłuższy timeout, liczbę ponownych nawiązań połaczenie czy coś w tym rodzaju bo wydaje mi się że to jest problemem.
Te "małe" Synology jaki rodzaj łącza mają? Chodzi mi o WAN. Jakieś stałe łącze (np Neostrada) czy internet komórkowy (LTE, 3G)? Czy te "małe" Synology łączą się z dużym w tym samym czasie czy jest to jakoś rozłożone w czasie? Masz może na głównym serwerze Synology/ switchu do którego jest podłączony ustawione jakieś ograniczenia dotyczące prędkości połączenia dla tych backupowych Synology?
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problem z backupem.

Post autor: Przemuss »

@Jarex chyba twoja magiczna kula także uległa awarii bądź jest na urlopie :D
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
pawloszczak
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 16, 2016 8:54 am

Re: Problem z backupem.

Post autor: pawloszczak »

Prawdę mówiąc moja wiedza jest bardzo uboga, ponieważ zatrudniłem sie w nowej firmie i dostałem zadanie naprawienia tego, nie miałem styczności z synology byłem wczesniej OSS ale tutaj wymagania są większe... i dobrze bo się uczę :). Więc łacza są stałe, na LTE też coś jest ale najbardziej interesuje mnie siedziby ze stałym. Backupy są podzielone na kilka zadań w różnym czasie. Lokalnie żadnego ograniczenia łącza nie ma, ale tak pomysłałem że może być krótki timeout ?
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Problem z backupem.

Post autor: WILU »

Spróbuj edytować problematyczne zadanie kopii zapasowej i sprawdź czy jest tam możliwość ustawienia tego parametru (nie mam w tej chwili dostępu do serwera by to sprawdzić). Niemniej zdaje się nie jesteś sam z tym problemem:
https://forum.synology.com/enu/viewtopic.php?t=83671
ostatnia wypowiedź w linku sugeruje że problemem było przeładowane łącze wyjściowe i pomogło ustawienie limitu prędkości. Może warto to sprawdzić. Poza tym da się na te poszczególne serwery zalogować do DSM? Nie zgłaszają żadnych błędów? Można by je profilaktycznie zdalnie zrestartować - często taka prosta czynność rozwiązuje część problemów.

ten link też może się przydać: kliken machen
jest tam przykład linii komend dla komendy rsync z możliwością zmiany parametru timeout.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
ODPOWIEDZ