DS215j i RAID

ODPOWIEDZ
poek
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 18, 2016 8:50 pm

DS215j i RAID

Post autor: poek »

Jakiś czas temu do DS215j włożyłem jeden dysk (w miejsce HDD2) i utworzyłem na nim wolumen SHR. Dzisiaj dołożyłem drugi, identyczny dysk (w miejsce HDD1) i chciałem uzyskać RAID1. Jednak HDD1 ma status nie zainicjowany.
W jaki sposób zainicjować HDD1?
Z tego co się zorientowałem, to SHR nie mogę zmienić w RAID1. Teoretycznie SHR powinien mi wystarczyć jako ochrona przed utratą danych, jednak status wolumenu jest: SHR Brak ochrony danych.
Na HDD2 mam już sporo danych.

W jaki sposób sobie z tym poradzić?
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS215j i RAID

Post autor: Przemuss »

Z SHR nie zrobisz RAID1. Ale w działaniu SHR z ochroną danych jest jak RAID1.
Wejdź do menu -> zarządzanie przechowywaniem -> zaznacz swój wolumen -> zarządzaj. Będziesz miał tam opcję dodania kolejnego dysku do, jak i zmianę SHR BOD na SHR z ochroną.

Druga opcja. Utworzyć wolumen podstawowy na nowym dysku przenieść dane z SHR, usunąć SHR i rozszerzyć podstawowy.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
Czacha
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 15, 2016 8:50 pm

Re: DS215j i RAID

Post autor: Czacha »

Czy istnieje bezpośrednia możliwość zmiany macierzy SHR z ochroną danych na SHR bez ochrony?
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: DS215j i RAID

Post autor: Przemuss »

Nie. Jedynie usunięcie wolumenu i utworzeniu tego co cię interesuje. Chyba że chcesz mieć wieczny błąd zdegradowane wolumenu SHR i w ten może pełnić rolę bez ochrony.
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
VOODOO
Amator
Posty: 20
Rejestracja: czw mar 07, 2019 9:47 pm

Re: DS215j i RAID

Post autor: VOODOO »

SHR czy Raid 1 do filmów 4K? Obecnie w DS218+ mam z automatu SHR i filmy strasznie lagują. A wybrać zmienić nie na Raid 1 nie widziałem takiej możliwości.
ODPOWIEDZ