Cloud Station nie synchronizuje wszystkich plików

ODPOWIEDZ
proac
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2015 4:23 pm

Cloud Station nie synchronizuje wszystkich plików

Post autor: proac »

Jaka może być przyczyna, braku synchronizacji niektórych plików przez Cloud Station.
Są to pliki pages (aplowski word), i niektóre się nie synchronizują, a tym samym nie widać ich przez DS File. Jest to o tyle dziwne, że część z plików również pages synchronizuje się bez problemu. Na załączonym zrzucie np. plik a-kopia jest poprawnie zsynchronizowany (jest widoczny w DS Files) a reszta plików nie, a są to tego samego rodzaju pliki. Usunięcie plików, zmiana nazwy, ponowne zapisanie jako kopi, nie pomaga.
Faktury KZO 2015 2015-12-21 20-32-40.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przemuss
Godfather
Posty: 1305
Rejestracja: wt gru 15, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Cloud Station nie synchronizuje wszystkich plików

Post autor: Przemuss »

Dobrze że widzę że nazwy plików zawierają niedozwolone znaki jak np "/"?
Administratorzy dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.

Serwery NAS:
Synology DS211j, DS1511+, RS2212RP+ DS1513+

"Zasłanianie się dysleksją, to jak chwalenie się małym fiu...."- by Pati
gg 2101676
proac
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 18, 2015 4:23 pm

Re: Cloud Station nie synchronizuje wszystkich plików

Post autor: proac »

Dzięki wielkie.
Usunięcie "/" z nazwy rozwiązało problem.
malymiki
Amator
Posty: 58
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 3:56 pm

Re: Cloud Station nie synchronizuje wszystkich plików

Post autor: malymiki »

Witam na nowym forum :)

Mogę potwierdzić, Cloud Station Backup ma problem z kopiowaniem plików na NAS.

Wczoraj zainstalowałem Cloud Station Backup jako dodatkowe narzędzie do SDR, którego używam od kilku lat i spisuje się dobrze w warunkach domowych jak również w warunkach produkcyjnych (70 komputerów).

Po uruchomieniu obu narzędzi zostały wykonane kopie plików wskazanych jako źródłowe - działanie prawidłowe. Potem jednak na pulpicie utworzyłem kilka plików testowych, które zostały natychmiast przerzucone na serwer przez SDR, ale już CSB zatrzymało się po wykonaniu kopii i twierdzi, że ostatnia aktywność to 2016.11.19 20:22:30 - pliki utworzone na pulpicie nie zostały skopiowane na NAS.
Ustawienia CBS jak i NAS wydają się być prawidłowe. Być może po ponownym uruchomieniu komputera pliki zostaną skopiowane, jednak od wczoraj pomimo działania aplikacji, kopia nie jest aktualizowana.

Po ponownych uruchomieniu komputera kopia została wykonana.

Pozwolę sobie też na opisanie wrażeń dot. nowej aplikacji, jest dla mnie pomimo swojej świeżości mniej przejrzysta niż SDR, drzewo przeglądania plików jest bardzo duże a przez to w oknie eksploratora mało widać, dodatkowo widoczna jest tam fizyczna struktura katalogów a nie tak jak w SDR
z wyróżnieniem plików użytkownika co dla użytkowników domowych może być kłopotliwe.
Poprzednie oprogramowanie ładnie tworzyło profile określające stanowiska komputerowe z których wykonywana była kopia i tak w nazwie występowało np.DR-PSTR_001-nazwa.uzytkownika, a CBS PSTR_001 i bądź tu mądry z jakiego profilu jest kopia. Nie wiem jak będzie zachowywało się CBS w przypadku kilku logujących się użytkowników.

Widać też że przeglądanie plików z wykorzystaniem cloud'owych eksploratorów jest zdecydowanie wolniejsze niż za pomocą file station.
DS 213j
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cloud Station nie synchronizuje wszystkich plików

Post autor: mikhnal »

Zgłaszać błędy do supportu. Oni muszą wiedzieć co źle działa żeby to naprawić.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
malymiki
Amator
Posty: 58
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 3:56 pm

Re: Cloud Station nie synchronizuje wszystkich plików

Post autor: malymiki »

Witam

Zgłaszam :)

I przy ostatnim błędzie, support do mnie zadzwonił i przemówił łamaną polszczyzną, ale byłem w szoku.

Zdrówka
DS 213j
ODPOWIEDZ