Dlaczego Music player / Gallery nie indeksują folderu com.synology.dscloud na karcie SD pod Android 5.x?

ODPOWIEDZ
ZbyszekM
Amator
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 18, 2015 3:36 pm

Dlaczego Music player / Gallery nie indeksują folderu com.synology.dscloud na karcie SD pod Android 5.x?

Post autor: ZbyszekM »

Postanowiłem użyć DS Cloud do synchronizacji zdjęć i muzyki na karty SD, które mam w urządzeniach pracujących pod Androidem 5.x.

Niemożność synchronizacji do dowolnego folderu, tylko "poniżej" Android/data/com.synology.dscloud/files była pewnym rozczarowaniem, ale nie wydała mi się istotna (sądząc z zawartości karty, to wygląda to na standard).

Jednakże aplikacje androidowe (Music player, Gallery) na żadnym z urządzeń nie "widzą" muzyki i zdjęć znajdujących się w powyższym folderze. Nie jest to folder ukryty - sprawdziłem w przeglądarce plików Androida, ustawiając wcześniej opcję "nie pokazuj ukrytych plików". Mogę odtworzyć plik muzyczny / obejrzeć zdjęcie bezpośrednio z przeglądarki plików Androida, ale to nie o to chodzi - media są niepoindeksowane, dostęp do za każdym razem do jednego pliku medialnego.

Dlaczego Music player / Gallery nie indeksują folderu com.synology.dscloud na karcie sd?
DS216+ II [8GB RAM], DSM 6.2.2-24922, router Linksys WRT1900ACS v2, switch Netgear GS105E, Amazon Echo + 4* Dot
Awatar użytkownika
jjLDN
Amator
Posty: 29
Rejestracja: czw sty 14, 2016 3:58 pm

Re: Dlaczego Music player / Gallery nie indeksują folderu com.synology.dscloud na karcie SD pod Android 5.x?

Post autor: jjLDN »

Zdaje się, że to jest zabezpieczenie Androida od której wersji, że na karcie SD dostęp do plików danej aplikacji ma tylko ta aplikacja, a dla innych aplikacji pliki te są po prostu niedostępne.
DS3615xs | XPE - DSM 5.2 - 5967u2
ODPOWIEDZ