Szyfrowany folder współdzielony a Cloud Station czy poprzednie wersje plików są szyfrowane?

ODPOWIEDZ
andrzejm
Amator
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 28, 2016 5:45 pm

Szyfrowany folder współdzielony a Cloud Station czy poprzednie wersje plików są szyfrowane?

Post autor: andrzejm »

Witam forumowiczów,

Mam pytanie odnośnie korzystania z cloud station z szyfrowanymi folderami współdzielonymi. Zadałem to pytanie również Synology, lecz póki co nie otrzymałem odpowiedzi. Czekając cierpliwie stwierdziłem, że napisze tutaj:

Na serwerze Synology (DSM6) mam utworzony szyfrowany folder współdzielony (encrypted shared folder). Folder jest skonfigurowany jako udostępniony w ramach Cloud Station Server użytkownikom. Ustawiona jest opcja trzymania 32 wersji pliku w trybie "Od najnowszych wersji". W ustawieniach mogę wybrać na którym wolumenie dane (wersje plików) maja być trzymane. Nie ma możliwości wybrania katalogu w którym maja być trzymane - więc nie mam możliwości wybrania folderu szyfrowanego - tylko cały wolumen.

Pytanie brzmi czy te dane (rożne wersje plików z zaszyfrowanego folderu współdzielonego udostępnionego w ramach Cloud Station serwer) są na Synology zaszyfrowane tak jak zaszyfrowany folder współdzielony (tym samym kluczem?) - jeśli inaczej to jak?

Pozdrawiam,
Andrzej
andrzejm
Amator
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 28, 2016 5:45 pm

Re: Szyfrowany folder współdzielony a Cloud Station czy poprzednie wersje plików są szyfrowane?

Post autor: andrzejm »

To było pierwsze pytanie, które sobie zadałem przeglądając funkcjonalność szyfrowanych folderów i cloud station. Skoro oni nie zadali go sobie tego pytania, to słabo o nich świadczy. Jeśli nie są szyfrowane to wstyd po maksie i mega dziura w systemie. Nadal czekam na odpowiedź..
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyfrowany folder współdzielony a Cloud Station czy poprzednie wersje plików są szyfrowane?

Post autor: mikhnal »

Męcz support o odpowiedź oraz o dopisanie takiej funkcjonalności.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
andrzejm
Amator
Posty: 10
Rejestracja: wt cze 28, 2016 5:45 pm

Re: Szyfrowany folder współdzielony a Cloud Station czy poprzednie wersje plików są szyfrowane?

Post autor: andrzejm »

Cytując support "Cloud Station Server nie przechowuje klucza dla zaszyfrowanych wersji. Zamiast tego, jeśli wersjonowanie zostało włączone, Cloud Station Server użyje pochodnego klucza, który jest generowany z wykorzystaniem algorytmu klucza z klucza zaszyfrowanego folderu, aby zaszyfrować wersje."
ODPOWIEDZ