Android 6.0.1 i DS Cloud

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michaubpl
Amator
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 23, 2016 3:09 pm

Android 6.0.1 i DS Cloud

Post autor: michaubpl »

Witam,
po zainstalowaniu na tablecie Samsung Galaxy Tab S2 aplikacji DS Cloud nie mam możliwości wybrania folderu do synchronizacji, który jest na karcie pamięci. Aplikacja karze przechowywać pliki w innej lokalizacji.

Komunikat po wskazaniu karty pamięci:
"W wersjach systemu Android 4.4.x pliki należy przechowywaćtutaj: /storage/XXXX-XXXX/Android/data/com.synology.dscloud/files"

Czy ktoś z Użytkowników Forum posiada urządzenie z Androidem 6.X i mógłby sprawdzić jak wygląda dostęp do karty pamięci?

Podejrzewam, że to wina DS Cloud, bo przed aktualizacją Androida do wersji 6 na 5 też miałem ten sam komunikat.
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 (RAID 5)
amron
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm

Re: Android 6.0.1 i DS Cloud

Post autor: amron »

W moim Tab S2 po ostatniej aktualizacji Androida musiałem dla Cloud Station na nowo podać właśnie tą ścieżkę oraz przyznać "pozwolenie" systemowi na dostęp do plików na zewnętrznej karcie. Pojawia się mała ikonka - czerwona karta. Gdy kliknie się na tą ikonę i postępuje dalej zgodnie z opisem, to problem dostępu do karty jest rozwiązany.
Rodzi się natomiast kolejny problem, gdyż Cloud Station cały czas się synchronizuje, choć tak naprawdę nic się nie dzieje.
Może musimy poczekać, aż Synology przygotuje update swojej aplikacji?
Awatar użytkownika
michaubpl
Amator
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 23, 2016 3:09 pm

Re: Android 6.0.1 i DS Cloud

Post autor: michaubpl »

Rozwiń swoją wypowiedź. Gdzie nadawałeś te uprawnienia? Możesz wybrać dowolny folder do synchronizacji znajdujący się na karcie?
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 (RAID 5)
amron
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:03 pm

Re: Android 6.0.1 i DS Cloud

Post autor: amron »

Bez roota nie można wybrać dowolnego folderu. Tylko ten, którego ścieżkę wymieniłeś na górze ("/storage/XXXX-XXXX/Android/data/com.synology.dscloud/files")
Okienko z prośbą o udzielenie zezwolenia na dostęp do karty samo się pojawiło przy pierwszym użyciu DSCloud, a "czerwona ikonka karty sd" gdy kliknąłem "zezwól" po tym zniknęła i już jej więcej nie widziałem.
Awatar użytkownika
michaubpl
Amator
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 23, 2016 3:09 pm

Re: Android 6.0.1 i DS Cloud

Post autor: michaubpl »

Robiłeś roota na Galaxy Tab S2 ?
NAS:
[ main ] Synology DS1515+ | DSM 6 | 5 x WD Red WD60EFRX ext4 (RAID 5)
ODPOWIEDZ