SS rozłączyło się z kamerą EPCAM 2036BP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

SS rozłączyło się z kamerą EPCAM 2036BP

Post autor: Zoltar »

Dzisiaj nie stąd ni zowąd SS straciło połączenie z jedną z kamer. Nie zmieniałem nic w konfiguracji kamery, SS ani DSM. Na panel kamery mogę zalogować się bez problemu (w przeglądarce podając adres i port) a w momencie jak testuję to samo połączenie z poziomu SS to dostaję komunikat: "Nie udało się połączyć z urządzeniem monitoringu. Sprawdź poniższe ustawienia urządzenia monitoringu: adres IP, nazwa hosta, numer portu". Próbowałem więc zmienić port w panelu kamery i później na nowym porcie zalogować się z poziomu SS i wtedy podczas testowania połączenia dostaję inny komunikat: "Niepowodzenie testu urządzenia monitoringu". Przywrócenie dotychczasowego portu przywraca też poprzedni komunikat błędu.
Efekt jest taki, że kamera skonfigurowana jako ONVIF do tej pory działała i nagle bez powodu rozłączyła się z NASem a bezpośrednie logowanie do kamery działa.
Ktoś miał podobny problem o go rozwiązał?
[Edycja]
Dla zainteresowanych - jest nowa wersja softu dla tego modelu EPCAM. Po upgrade i drobnej rekonfiguracji SS ponownie współpracuje z kamerą. Pomoc Pana Radka z Epasystemy okazała się nieoceniona :)
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SS rozłączyło się z kamerą EPCAM 2036BP

Post autor: BWaliszewski »

...a opisałbyś problem, bo wiele osób ma te kamery, czasem ktoś pyta. Po co się męczyć i obdzwaniać, skoro można by znaleźć na forum :-)

Z mojego doświadczenia najnowsze modele kamer EPCAM, mają tego typu problemy. Producent zmienił elektronikę, a EPA nie zaleca samodzielnego upgrad'owania - jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało. Na kilkadziesiąt założonych EPCamów - kilka z tej najnowszej serii miało problemy z odwzorowaniem kolorów lub ze zrywaniem połączenia. Zwłaszcza jedna jest wyjątkowo... upierdliwa - kilka razy w ciągu doby zrywa połączenie i natychmiast je odnawia. Chętnie ją wymienię - pech chciał, że jest na wysokim słupie. Wcześniejsze też nie były bez wad - miały problemy choćby z synchronizacją czasu.
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: SS rozłączyło się z kamerą EPCAM 2036BP

Post autor: Zoltar »

A co konkretnie chcesz żebym opisał poza tym co już napisałem?
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: SS rozłączyło się z kamerą EPCAM 2036BP

Post autor: BWaliszewski »

Może:
1. Kamery z którym układem tyczy się problem [starsza, nowsza... jaka?]
1. Gdzie znalazłeś softy do aktualizacji kamer?
2. Co to znaczy "drobna rekonfiguracja" - coś zaptaszkowałeś, odptaszkowałeś... czy co?

Generalnie odpowiedzi na 3 pytanie jestem bardzo ciekaw, bo z jedną kamerą ciągle mam podobny problem [EPCam z nowej serii]

Mam nadzieję, że nie jest to nazbyt wiele - ale chyba warto dla potomnych, żeby potem nie szukali tego wszystkiego na stronach typu "pobieraczek.pl" ;-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
Awatar użytkownika
Zoltar
Stały Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt gru 18, 2015 12:19 pm
Lokalizacja: pomorskie

Re: SS rozłączyło się z kamerą EPCAM 2036BP

Post autor: Zoltar »

1. Jedyne co mogę napisać to tyle że rok zakupu czerwiec 2016
2. Napisałem do EPCAM i Pan Radek wszystko mi przysłał i pomógł w konfiguracji
3. Zmieniłem port z 8999 na 80 z tego co pamiętam
ODPOWIEDZ