Konfiguracja połączenia z kamerami IP

ODPOWIEDZ
Czacha
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt mar 15, 2016 8:50 pm

Konfiguracja połączenia z kamerami IP

Post autor: Czacha »

Witam. Przygotowuję się wstępnie do zainstalowania monitoringu w zdalnej lokalizacji, nazwijmy to w domku letniskowym. Dwie kamery plus rejestrator. Obiekt generalnie jest niezamieszkały. Zatem konieczna będzie funkcja wykrywania ruchu z powiadomieniem poprzez e-mail lub SMS. Czy aplikacja Surveillance Station posiada taką funkcjonalność, czy konieczne jest stosowanie specjalnej kamery i zdanie się na jej oprogramowanie?
Myślę jeszcze nad lokalizacją samego serwera. Umiejscowienie go lokalnie jest najprostsze, ale w przypadku włamania myślący złodziej w pierwszej kolejności zabiera serwer. Zatem bezpieczniejsze wydaje się być zlokalizowanie go poza monitorowanym obiektem. Jak się domyślam ciągnie to za sobą spore utrudnienia, tj. konieczność posiadania dobrego łącza internetowego z wysokim uploadem, publicznego adresu IP z DDNS oraz przekierowanych portów na routerze. Czy o czymś tutaj nie zapomniałem?
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Konfiguracja połączenia z kamerami IP

Post autor: WILU »

Czacha pisze:Witam. Przygotowuję się wstępnie do zainstalowania monitoringu w zdalnej lokalizacji, nazwijmy to w domku letniskowym. Dwie kamery plus rejestrator. Obiekt generalnie jest niezamieszkały. Zatem konieczna będzie funkcja wykrywania ruchu z powiadomieniem poprzez e-mail lub SMS. Czy aplikacja Surveillance Station posiada taką funkcjonalność, czy konieczne jest stosowanie specjalnej kamery i zdanie się na jej oprogramowanie?
SS ma taką funkcjonalność, niemniej w przypadku powiadomień sms w ustawieniach usługi dostępny jest usługodawca który z tego co wiem nie świadczy usług w Polsce. pozostaje zatem email, co w sumie nie jest problemem bo np w przypadku konta gmail skonfigurowanego w komórce powiadomienia dostaniesz właściwie od razu.
Czacha pisze: Myślę jeszcze nad lokalizacją samego serwera. Umiejscowienie go lokalnie jest najprostsze, ale w przypadku włamania myślący złodziej w pierwszej kolejności zabiera serwer. Zatem bezpieczniejsze wydaje się być zlokalizowanie go poza monitorowanym obiektem. Jak się domyślam ciągnie to za sobą spore utrudnienia, tj. konieczność posiadania dobrego łącza internetowego z wysokim uploadem, publicznego adresu IP z DDNS oraz przekierowanych portów na routerze. Czy o czymś tutaj nie zapomniałem?
ja bym jednak pomyślał nad lokalizacją serwera na miejscu. 2 kamerki można spokojnie podpiąć pod jakiegoś małego DS115j, a tego spokojnie da się upchać w jakimś małym zakamarku.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
Awatar użytkownika
krissos
Stały Bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pt gru 11, 2015 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Konfiguracja połączenia z kamerami IP

Post autor: krissos »

Jeśli masz telefon w T-Mobile to powiadomienia będą przychodzić na sms

Natapatalkane z z5
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Konfiguracja połączenia z kamerami IP

Post autor: jacek1008 »

krissos pisze:Jeśli masz telefon w T-Mobile to powiadomienia będą przychodzić na sms

Natapatalkane z z5
Bardzo cenna informacja.
ODPOWIEDZ