Pytanie o Photo Station

ODPOWIEDZ
wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Pytanie o Photo Station

Post autor: wojtek84 »

Witam wszystkich użytkowników Synology.
Mam do Was pytanie o aplikacje Photo Station i DS photo. Otóż rozważam zakup DS216+II. Jedną z funkcji, do których chciałbym go wykorzystać będzie przechowywanie i udostępnianie prywatnych zdjęć i filmów. Korzystałem z demonstracji online system DSM 6.0 i aplikacja Photo Station chodziła OK, wyświetlała zdjęcia i filmy. Ale już w DS photo tylko zdjęcia się wyświetlały, filmów nie mogłem odtworzyć na telefonie (Samsung Galaxy S4 ). Musiałem filmy otwierać w DS video. Jak to jest naprawdę? Chciałbym używać jednej aplikacji do zdjęć i filmów tak jak to jest w aplikacji google zdjęcia, czy dropbox. Nie chciałbym przechowywać oddzielnie zdjęć, oddzielnie filmów i w różnych aplikacjach je otwierać. Druga sprawa to demonstracyjny DSM 6.1 - tutaj w ogóle nie otwiera się Photo Station ani DS photo...
Będę wdzięczny za wszelkie wyjaśnienia.
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
magott
Amator
Posty: 22
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 8:37 pm

Re: Pytanie o Photo Station

Post autor: magott »

DS photo, DS audio i DS video - odpowiednio masz fotki, muzykę i wideo - oddzielne programy do różnych mediów.

Wg mnie jest ok - mam wszystko poukładane i na Synology śmiga wyśmienicie. Po to masz na synku odpowiednie foldery - aby ładnie się indeksowało i działało.

Masz jeszcze DS File - i tak masz dostęp do wszystkich plików - muzy, fotek etc
SYNOLOGY DS 1821+
DSM 7.1.1-42962 Update 3
32 GB ram
3 x 12 TB - WD121KRYZ GOLD - SHR magazyn danych
2 x 500 GB - MZ-V8V500BW - read/write SSD cache
APC BX950MI-FR
wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Re: Pytanie o Photo Station

Post autor: wojtek84 »

Rozumiem ideę oddzielnych programów do video (filmów pełnometrażowych) i do zdjęć. Ale zdjęcia i wideo np z wakacji trzymam w jednym katalogu i nie wyobrażam sobie ciągłego przeskakiwania z DS photo do DS wideo aby je obejrzeć.
Druga sprawa że w aplikacji DS photo w ustawieniach są ustawienia wideo. Wiec jak to jest - odtwarza wideo czy nie? w demo niestety nie odtwarza i dalej nie wiem jak to jest. U konkurencji (Qnap) chodzi to tak jak bym chciał, ale z innych względów wolałbym jednak Synology...
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
wlodekh
Wtajemniczony
Posty: 191
Rejestracja: śr sty 27, 2016 12:37 pm

Re: Pytanie o Photo Station

Post autor: wlodekh »

Zarówno zdjęcia jak i filmy "rodzinne" trzymam w folderze photo, właśnie sprawdziłem: bez problemu odtwarzają się na telefonie, jako miniatura jest wyświetlana jakaś klatka z filmu. Niestety nie da się (albo ja nie umiem) strumieniować filmu na TV poprzez DS Photo, nie wiem jak jest poprzez DLNA bo nie mam zaznaczonego Wideo w usłudze indeksowania dla photo, myślę jednak, że powinno zadziałać. Osobiście wolę odtwarzać takie filmiki przez VS.
DS720+ | RAM Crucial 8GB DDR-2666 SODIMM | 2 x WD Red 6TB | Btrfs
wojtek84
Amator
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 8:59 am

Re: Pytanie o Photo Station

Post autor: wojtek84 »

Super, to chciałem usłyszeć :)
Dziękuję za odpowiedź
DS 220+ 18GB RAM, Seagate IronWolf 4TB, Seagate IronWolf 8TB
DSM 7.2.1-69057 Update 3
Awatar użytkownika
BWaliszewski
Stały Bywalec
Posty: 324
Rejestracja: pt gru 18, 2015 2:55 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pytanie o Photo Station

Post autor: BWaliszewski »

Mogę tylko dołożyć cegiełkę i potwierdzić - filmy [np. z wakacji - nagrane telefonem czy aparatem], umieszczone w katalogu PHOTO, działają BEZ PROBLEMU! Można je oglądać z poziomu przeglądarki, również w wersji mobilnej oraz z poziomu DS Photo :-)
RT6600ax / SRM 1.3.1-9346 Update 8
DS918+ / DSM 7.2.1-69057 Update 3 / 4x WDRed 3TB RAID5 / 8GB
APC Back-UPS ES 700G
ODPOWIEDZ