Szukam rozwiązania archiwizacyjnego do zdjęć

Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Szukam rozwiązania archiwizacyjnego do zdjęć

Post autor: WILU »

malymiki pisze: I teraz pytanie dlaczego WD GREEN działa tak długo bez żadnej awarii a WD RED się sypie.
czysty przypadek ;) poza tym jeden dzisiaj padł :mrgreen: tzn działał w NAS-ie, wyłączyłem NAS celem wyczyszczenia, wkładam z powrotem i już dysk się nie kręci :shock: wyłączenie dysku sprawiło że padł. na szczęście mam raid-6 na tych dyskach.
malymiki pisze: Te trzy dyski to padły jednocześnie :)
ale to piszesz o tych dyskach co we wcześniejszym poście? i były to dyski red? jeśli tak to red nie są dyskami klasy enterprise :roll: ja miałem na myśli dyski WD RE (RE, nie Red), SE lub najnowsze Gold. Te dyski Red to mam takie wrażenie (patrząc na ich awaryjność i parametry), że to nieco zmodyfikowane dyski Green, sprzedawane za większe pieniądze. ot, zmienili firmware, plakietkę i gotowe
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
malymiki
Amator
Posty: 58
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 3:56 pm

Re: Szukam rozwiązania archiwizacyjnego do zdjęć

Post autor: malymiki »

ale to piszesz o tych dyskach co we wcześniejszym poście? i były to dyski red? jeśli tak to red nie są dyskami klasy enterprise
Na 100% była na nich etykietka "enterprise series", ale jakie dokładnie model, może uda się odszukać, gdzieś dane.
DS 213j
ODPOWIEDZ