Żądanie pliku

ODPOWIEDZ
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Żądanie pliku

Post autor: jacek1008 »

Dlaczego przy wysyłaniu plików na serwer przez "Żądanie Pliku", plik o pojemności 1,4 GB, plik potrzebuje 2 godzin, a jeśli przez VPN, czyli z pominięciem Quickconnect 20 minut... Czy jest jakaś możliwość przyspieszenia tego? Niestety w Qnapie idzie ten plik w czasie 15 minut, przez serwery Qnapa...
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Żądanie pliku

Post autor: WILU »

jak widać serwer Quick Connect i jego łącze jest tu wąskim gardłem. nic nie zrobisz po swojej stronie.
poza tym, wg mnie, tego typu usługa została uruchomiona nie w takim celu jaki chcesz z niej skorzystać. myślę że QC powinno być bardziej postrzegane jako ułatwienie w okazjonalnym zdalnym zarządzaniu serwerem gdzie przesył danych w obu kierunkach jest mały.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Żądanie pliku

Post autor: jacek1008 »

Wilu, rozumiem, że to jest dla Synology ułatwienie, a szczególnie dla ich serwerów. ALe dlaczego taki Qnap potrafił to zorganizować. Mój znajomy przesyłał mi 50 zdjęć i jeden krótki film przez ponad dwie godziny... Napisałem do Synology i... czekam... i czekam... Możliwe że też to idzie przez te ich serwery.

Jeszcze tak się zastanawiam... to po co dają aplikacje DSfile czy DSVideo, skoro nie można pobrać stamtąd żadnego większego pliku?
ODPOWIEDZ