Żądanie pliku

ODPOWIEDZ
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Żądanie pliku

Post autor: jacek1008 »

Dlaczego przy wysyłaniu plików na serwer przez "Żądanie Pliku", plik o pojemności 1,4 GB, plik potrzebuje 2 godzin, a jeśli przez VPN, czyli z pominięciem Quickconnect 20 minut... Czy jest jakaś możliwość przyspieszenia tego? Niestety w Qnapie idzie ten plik w czasie 15 minut, przez serwery Qnapa...
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Żądanie pliku

Post autor: WILU »

jak widać serwer Quick Connect i jego łącze jest tu wąskim gardłem. nic nie zrobisz po swojej stronie.
poza tym, wg mnie, tego typu usługa została uruchomiona nie w takim celu jaki chcesz z niej skorzystać. myślę że QC powinno być bardziej postrzegane jako ułatwienie w okazjonalnym zdalnym zarządzaniu serwerem gdzie przesył danych w obu kierunkach jest mały.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
jacek1008
Stały Bywalec
Posty: 259
Rejestracja: sob mar 05, 2016 3:18 pm

Re: Żądanie pliku

Post autor: jacek1008 »

Wilu, rozumiem, że to jest dla Synology ułatwienie, a szczególnie dla ich serwerów. ALe dlaczego taki Qnap potrafił to zorganizować. Mój znajomy przesyłał mi 50 zdjęć i jeden krótki film przez ponad dwie godziny... Napisałem do Synology i... czekam... i czekam... Możliwe że też to idzie przez te ich serwery.

Jeszcze tak się zastanawiam... to po co dają aplikacje DSfile czy DSVideo, skoro nie można pobrać stamtąd żadnego większego pliku?
ODPOWIEDZ

Wróć do „File Station / Serwer plików”