Zginęły katalogi.

ODPOWIEDZ
malymiki
Amator
Posty: 58
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 3:56 pm

Zginęły katalogi.

Post autor: malymiki »

DS Finder poinformował mnie dzisiaj, że skończyło mi się miejsce na synku, no cóż zdarza się, przez chwilę zastanawiałem się co spowodowało, że mam dostępne 0 bytes jednak nie podejrzewałem najciekawszego co spotka mnie po zalogowaniu się na synka.

Po zalogowaniu stwierdziłem, że trzeba usunąć kopie wykonywane przez DR, otwieram FS i widzę pusto a jednocześnie wyświetla mi się komunikat o braku katalogów współdzielonych, ciśnienie krwi nagle wzrasta, otwieram "foldery współdzielone" i chwilowa ulga wszystko jest na miejscu, sprawdzam czy przeglądając zasoby z wykorzystaniem exploratora windows zobaczę pliki, wszystko na miejscu.
zrzut.jpg
Zaczynam usuwać zbędne pliki celem uwolnienia miejsca i tutaj zastanawia mnie, dlaczego DSM nie ma jakiegoś sztywnego albo najlepiej ustawianego bufora wolnego miejsca na dysku, którego ruszyć nie można, zastosowanie takiego bufora z pewnością przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa danych i pozwoli prawie zawsze na zastosowanie aktualizacji.

Dodatkowo, co spowodowało, że FS wyświetliło mi informację o braku katalogów.
zrzut 2.jpg
Oczywiście, zgłoszenie jako link do forum wysyłam do supportu.

Aktualizacja:
Zwolnienie miejsca nie spowodowało pojawienia się katalogów w FS.
Wszystkie katalogi są widoczne na urządzeniach mobilnych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
DS 213j
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: Zginęły katalogi.

Post autor: WILU »

malymiki pisze: Zaczynam usuwać zbędne pliki celem uwolnienia miejsca i tutaj zastanawia mnie, dlaczego DSM nie ma jakiegoś sztywnego albo najlepiej ustawianego bufora wolnego miejsca na dysku, którego ruszyć nie można, zastosowanie takiego bufora z pewnością przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa danych i pozwoli prawie zawsze na zastosowanie aktualizacji.
z tego co pamiętam DSM ma taki "bufor bezpieczeństwa" ale nie wiedzieć czemu nie działa on w przypadku zapełniania folderów współdzielonych. zawsze miałem tak, że jak wolne miejsce osiągnęło 1% wolnego miejsca to przestawał działać np Download Station, ale nie przeszkadzało to dalej wrzucać danych do udostępnionych katalogów.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
ODPOWIEDZ