Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

ODPOWIEDZ
saper
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 11:25 am

Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

Post autor: saper »

Witam mam parę pytań odnośnie powiadomień z DSM które otrzymałem niedawno. Jestem na świeżo ze swoim synology

1. Automatyczne przekierowanie HTTP na HTTPS jest wyłączone
Czy włączanie tej opcji jest koniecznością i czy może kolidować z firewallem w domenie ?

2.HTTP oraz HTTPS nie został zmieniony z wartości domyślnej
Czy zmiana wartości obu portów jest wymagana co jakiś czas i czy trzeba coś jeszcze konfigurować ? Z jakiej puli portów mogę korzystać od 5000 do ?

3. Wartość domyślana portu SSH nie została zmieniona
Tutaj również jak wyżej czy jest to wymagane co jakiś czas i z jakiej puli portów mogę korzystać ?
Awatar użytkownika
mikhnal
Darth Vader
Posty: 2728
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:55 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

Post autor: mikhnal »

1/2. Nie przejmowałbym się. Można wyłączyć sprawdzanie tych punktów w Doradcy ds. Zabezpiczeń.
3. Natomiast port SSH radzę zmienić na dowolny, np. 34522, ustaną wtedy próby zalogowania na standardowy nr portu.
DS3018xs
DSM 7.2.1-69057 Update 4
32GB RAM 2x KSM24SED8/16ME DDR4 2400 CL17 ECC mod
6x 10TB WD Red WD100EFAX RAID5 btrfs
2x SNV3500-400G read/write SSD cache @ E10M20-T1 + 10GbE LAN
2x Noctua NF-A9 fan mod
RT6600ax + WRX560
SRM 1.3.1-9346 Update 9
saper
Amator
Posty: 10
Rejestracja: pn wrz 26, 2016 11:25 am

Re: Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

Post autor: saper »

mikhnal pisze:1/2. Nie przejmowałbym się. Można wyłączyć sprawdzanie tych punktów w Doradcy ds. Zabezpiczeń.
3. Natomiast port SSH radzę zmienić na dowolny, np. 34522, ustaną wtedy próby zalogowania na standardowy nr portu.
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
lepian
Wtajemniczony
Posty: 160
Rejestracja: wt paź 25, 2016 2:46 am
Lokalizacja: W-wa

Re: Pytanie dotyczące powiadomień z DSM

Post autor: lepian »

saper pisze:Witam mam parę pytań odnośnie powiadomień z DSM które otrzymałem niedawno. Jestem na świeżo ze swoim synology

1. Automatyczne przekierowanie HTTP na HTTPS jest wyłączone
Czy włączanie tej opcji jest koniecznością i czy może kolidować z firewallem w domenie ?
Lokalnie to to niema dużego znaczenia , firewall standardowo tego nie zablokuje ale jak wystawiasz synka na "świat" to lepiej to włączyć. HTTPS to szyfrowane połączenie , a http nie co ułatwia podsłuchanie haseł i loginów do synka.

3. Poważnie przemyśl czy potrzebujesz dostępu ssh , po schemacie pytań zakładam ,że nie wiec zablokuj dostęp ssh albo co najmniej zablokuj dostęp z internetu.
ODPOWIEDZ