aktywacja konta - błędny email

ODPOWIEDZ
greko
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:37 pm

aktywacja konta - błędny email

Post autor: greko »

Witam wszystkich.
Jestem świeżym użytkownikiem DS115j i zupełnie zielonym w wielu kwestiach.
Oczywiście, już na początku zrobiłem błąd, ale przekonałem się o tym dopiero później i nie wiem, jak go naprawić.
Wpisując podczas tworzenia konta adres emailowy, zrobiłem błąd, literówkę.
I teraz nie mogę dostać się do swego konta, bo jest nieaktywne. Zapewne DSM wysłał na błędny adres link aktywacyjny.
Nie mogę edytować tego adresu, bo "konto jest nieaktywne". I jestem zapętlony.
Czy ktoś zna wyjście z tej sytuacji?

próbowałem szukać i w googlach i w helpach, ale taka sytuacja nie była opisana.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: WILU »

chodzi Ci o konto Synology Account do logowania na stronie Synology? zakładałeś je poprzez DSM i tam popełniłeś błąd? po prostu wpisz nowe prawidłowe dane w DSM i link aktywacyjny powinien przyjść na poprawiony adres email.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
greko
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:37 pm

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: greko »

Tak, zakładałem to konto przez DSM.
Ale nie umiem znaleźć miejsca, gdzie mogę wpisać poprawne dane.
Poprawiłem dane użytkownika (panel sterowania->użytkownik), ale to niczego nie zmieniło.
Dalej po kliknięciu w menu głównym w Konto Synology mam komunikat, że konto nieaktywne.
Jakbyś mógł napisać, gdzie wpisać te prawidłowe dane w DSM, to będę wdzęeczny.
adach
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 28, 2015 9:05 am

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: adach »

Hej, sprawdź na ekranie głównym u góry po prawej, po wybraniu opcji jest możliwość edycji konta email.
-
DS212+
DSM 5.2-5644 Update 1
greko
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:37 pm

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: greko »

Tam już próbowałem, wpisałem prawidłowy email i jest zapamiętany.
Ale nie zmieniło to sytuacji, w której Konto Synology jest ciągle nie aktywne i nie dostałem żadnego aktywującego maila.
Sprawdzałem też w spamie swoim i w spamie u dostawcy poczty.
Błędny adres widać w "Panel Sterowania"-->"QuickConnect"-->Włącz QuickConnect, Konto Synology.
Natomiast menu główne --> Konto Synology daje komunikat "Twoje konto Synology nie zostało aktywowane. Aby używać powiązanych usług, kliknij łącze aktywacyjne w zarejestrowanym adresie e-mail." Jedyna dostępna opcją jest "Wyloguj"., ale nie wiem, czy tego użyć, bo dostaje ostrzeżenie, że wszystkie powiązane usługi zostaną odłączone, a licencje wygasną. I nie mam pewności, czy to coś zmieni.

W helpie do "Konta Synology" jest opis okienka wyskakującego, gdzie można wprowadzić adres email, ale u mnie nic nie wyskakuje. jest również polecenie, aby kliknąć "Konto" w lewym panelu, aby wyświetlić i edytować. Nie mam "Konta" w lewym panelu.
Dalej nie wiem, co zrobić.
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: WILU »

greko pisze: Natomiast menu główne --> Konto Synology daje komunikat "Twoje konto Synology nie zostało aktywowane. Aby używać powiązanych usług, kliknij łącze aktywacyjne w zarejestrowanym adresie e-mail." Jedyna dostępna opcją jest "Wyloguj"., ale nie wiem, czy tego użyć, bo dostaje ostrzeżenie, że wszystkie powiązane usługi zostaną odłączone, a licencje wygasną. I nie mam pewności, czy to coś zmieni.
i właśnie tu, zaraz pod "Imię i Nazwisko" wpisz nowy poprawny adres email. masz tam nawet taki niebieski mały znaczek z literką i - po najechaniu na niego masz info że po zmianie danych ponownie zostanie wysłany email celem weryfikacji zmiany. Jeśli nadal będzie problem to się wyloguj - danych nie utracisz.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
adach
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 28, 2015 9:05 am

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: adach »

Hej, z ciekawości @WILU możesz dać screena? ja u siebie też nie widzę możliwości wpisania poprawnego adresu. Na pewno można wylogować i potem wpisać poprawne dane.
-
DS212+
DSM 5.2-5644 Update 1
Awatar użytkownika
WILU
Uczeń Mistrza
Posty: 732
Rejestracja: śr gru 30, 2015 10:58 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: WILU »

adach pisze:Hej, z ciekawości @WILU możesz dać screena? ja u siebie też nie widzę możliwości wpisania poprawnego adresu. Na pewno można wylogować i potem wpisać poprawne dane.
screen w załączniku. bez problemu mogę edytować swoje dane, w tym adres mailowy (na potrzeby screena nawet je wywaliłem zupełnie)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RS3617XS+ | RS815+ | RS214 | RX415 | DS1817+ | DS415+ | DS1010+ | DS216j | DS215j | DX213
>> Udzielam pomocy TYLKO I WYŁĄCZNIE na forum <<
adach
Amator
Posty: 17
Rejestracja: pn gru 28, 2015 9:05 am

Re: aktywacja konta - błędny email

Post autor: adach »

OK, widzę już, dzięki. Sprawdzałem w zakładce quickconnect, greko pewnie też tam sprawdza :roll:
-
DS212+
DSM 5.2-5644 Update 1
ODPOWIEDZ